. : : Aktualności : : .                              Ostatnie zmiany : Czwartek - 19 Czerwca 2008

Jesteś tu Licznik gościem.

Pogadanki w przedszkolach.  
2008-06-16

W trzech przedszkolach forex w Gryfinie odbyły się prewencyjne pogadanki z najstarszymi grupami o bezpieczeństwie nad wodą. Demonstrowaliśmy samochód, RIBa i sprzęt nurkowy. W akcji brali udział: Bryś, Michał, Basia i Teresa.


Sprzątanie jeziora w Orzechowie      
2008-06-15

Ekipa z OSP Raffer sprzątała jezioro Orzechowskie. W ramach tej akcji wyciągnięto także spod wody łodź, którą przekazano władzom miasta Cedyni.

.....więcej na ten temat.....więcej zdjęć


Zabezpieczenie zawodów Smoczych Łodzi      
2008-06-14

Z okazji Dni Morza w Szczecinie zabezpieczaliśmy zawody Smoczych Łodzi.
.....więcej zdjęć


Nurkowanie na j.Orzechowo      
2008-06-12

Dzisiaj Bryś, Pączek wspomagani przez kolegę Ziemka przygotowali łódź do wydobycia w niedzielę. Zamontowano rozpory i przygotowano punkty zawieszenia pływaków. Asekurację z brzegu i łodzi prowadzili: Juras, Michał, Piotrek i Basia.


.....więcej zdjęć


Nurkowanie na Morzycku      
2008-06-08

Żurek, Bacha, Piotrek, Juras, Paweł i Dzik nurkowali w Morzycku. Woda była wyjatkowo dobra pod powierzchnia 2 metry widoczności a poniżej termokliny - 4. Widziano duże ilości węgorzy zagrzebanych na 15 m.


Nurkowanie na jeziorze Orzechowskim      
2008-06-07

W sobotni poranek na jeziorze Orzechowskim płetwonurkowie z OSP Raffer przygotowywali się do wydobycia zatopionej tam łodzi. Przy pomocy inżektora i pompy pływajacej odessano muł wypełniajacy łódkę. Za tydzień zostanie podjeta próba jej wydobycia.
.....więcej zdjęć


Zakończenie cyklu pogadanek w szkołach  
2008-06-04

W szkole podstawowej nr 1 w Gryfinie odbyła sie dzisiaj ostatnia pogadanka w ramach akcji Bezpieczna Gmina, organizowanej przez Straż Miejską. Łącznie w szkołach w gminie Gryfino udział w naszych prelekcjach brało 496 uczniów

.....więcej na ten temat.....więcej zdjęć


Pogadanka w Gardnie  
2008-06-02

Dzisiaj w ramach akcji "Bezpieczna Gmina" organizowanej przez Straż Miejską, ratownicy z OSP Raffer mówili o bezpieczeństwie nad wodą w szkole podstawowej w Gardnie.

.....więcej zdjęć


Ćwiczenia na Regalicy      
2008-06-01

Wieczorem odbyły się krótkie (3 godziny) ćwiczenia w wodowaniu łodzi, manewrowaniu łodzią na rzece, i ww wyciaganiu łodzi na przyczepę.


Nurkowanie na j. Orzechowo      
2008-06-01

Ekipa z OSP Raffer sprawdzała dzisiaj jeziorko na którym za dwa tygodnie ma sie odbyć sprzatanie. Znaleziono i oznakowano bojkami dwie zatopione drewniane łodzie, które może wyciągniemy. Nurkowali: Bryś, Molu, Pączek, Juras, Kejsi, Ela, Kasia, Marcel, Kornik. Woda 11 stopni widocznośc 1,5m.


Dalsza akcja prewencyjna w szkołach  
2008-05-28

Dzisiaj strażacy z OSP Raffer(Bryś, Michał, Asia) razem ze Strażą Miejską (Ala) i Policją(Marcin) odwiedzili z prelekcją o bezpieczeństwie nad wodą szkołe nr 4 i specjalną.

.....więcej zdjęć


Dalsza akcja w szkołach  
2008-05-26

Dzisiaj ratownicy z OSP Raffer odwiedzili szkołę numer 2 w Gryfinie.

.....więcej zdjęć


Akcja zabezpieczenia wyścigów Smoczych Łodzi      
2008-05-23

Od godziny 15 w piątek do godziny 17 w niedzielę 25 maja trwała akcja zabezpieczenia zawodów Smoczych Łodzi. Pierwszego dnia zwodowano jedna łódkę celem sprawdzenia akwenu oraz przygotowania bojek do postawienia. Pomierzono głębokość na torze wyścigu. W sobotę od rana do wieczora trwała impreza, która zabezpieczaliśmy z dwóch łodzi, tak jak też n niedziele 25 maja od rana do południa. W sobote wieczorem odbyła się także mała akcja podwodna. Trzeba było wydobyc tablicę która wpadła organizatorom do Odry. Akcja zakończyła się sukcesem. Potrzeby bezpośredniej interwencji nie było.

.....więcej zdjęć


Dalsza część pogadanek w szkołach  
2008-05-21

Dzisiaj Asia, Baśka i Michał kontynuowali cykl pogadanek w szkole, tym razem w Chwarstnicy. Jak zwykle była też Ala ze Straży Miejskiej z koleżanką.


Prace remontowe  
2008-05-21

Wymieniono barierkę dookoła tarasu.


Bezpieczna Gmina  
2008-05-19

Rozpoczęto cykl pogadanek w szkołach na temat bezpieczeństwa nad wodą. Razem ze Strażą Miejską strażacy z OSP Raffer byli dzisiaj w szkołach podstawowych w Żabnicy i Radziszewie.

.....więcej zdjęć


Sprzątanie j. Drawskiego      
2008-05-17

Na zaproszenie OSP Mares, ekipa z Raffera nurkowała w Czaplinku w czasie akcji ekologicznej sprzątania jeziora. Wieczorem było rozdanie nagród. Przy okazji zwiedziliśmy miejscowy zamek.

.....więcej zdjęć


Rejestracja Astacusa  
2008-05-14

14 maja 2008 roku Klub Płetwonurków "Astacus" z Morynia został zarejestrowany w krajowym rejestrze sądowym i rozpoczął byt prawny.


Prace porządkowe  
2008-05-12

Przez dwa dni odbywało sie szprzątanie naszego samochodu. Wyprano tapicerkę. Umyto nadwozie. Udział brali: Bryś, Molu, Michał, Piotrek, Paweł i Borys.

.....więcej zdjęć


Nurkowanie na Ińsku      
2008-05-04

Przy braku słońca, ale w sumie dobrej pogodzie, członkowie OSP Raffer nurkowali na Ińsku. Do wody ruszyli Daro, Jarecki, Zyzio, Fafik, Jasiu, Bryś, Kornik, Dzik i Molu. Z brzegu akcję zabezpieczali: Michał, Ania, Aśka. Woda była nieciekawa. POtem był grill i odpoczynek. No i ... kleszcze.

.....więcej zdjęć


Ćwiczenia na Regalicy - dzień trzeci      
2008-05-03

Popołudniu OSP Raffer przeprowadził kolejne ćwiczenia w manewrowaniu łodzią.


Nurkowanie na Jeleńsku      
2008-05-03

Rano Bryś i Paweł nurkowali na Jeleńsku. Widoczność 2 m, tempoeratura wody na powierzchni - 15 stopni, termoklina na głebokości 4 m. Z brzegu akcję zabeczpieczali Michał i Piotrek.

.....więcej zdjęć


Ćwiczenia na Regalicy - dzień drugi      
2008-05-02

Członkowie OSP Raffer kolejny dzień ćwiczyli manewrowanie łodzią. Doskonalono manewr podjęcia rozbitka oraz precyzyjne podejścia do kei lub obiektu pływającego na wodzie.

.....więcej zdjęć


Ćwiczenia w manewrowaniu łodzią i technik linowych      
2008-05-01

W wolny dzień 1-go maja strażacy z OSP Raffer ćwiczyli manewrowanie łodzią na Regalicy. Ćwiczono podejście do rozbitka i do kei. Jednocześnie Gregor prowadził ćwiczenia z technik linowych w ratownictwie. Tu ratownicy trenowali zjazdy na linie oraz podchodzenie. Jak zwykle w takich sytuacjach uruchomiono grill.

.....więcej zdjęć


Nurkowanie na Czarnogłowach      
2008-04-27

Żurek, Fafik i Mares nurkowali w niedzielę na Czarnogłowach.

.....więcej zdjęć


Ćwiczenia na Regalicy      
2008-04-26

W sobote OSP Raffer przeprowadził ćwiczenia w manewrowaniu łodzia na Odrze wschodniej - Regalicy. Ćwiczono podejście do koła i do nabrzeża.

.....więcej zdjęć


Nowy sprzęt  
2008-04-21

Podczas spotkania Zarządu Miejsko-Gminnego Oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Druh Zenon Trzepacz razem z Druhem Andrzejem Wiśniewskim przekazali dla OSP Raffer, pozyskaną od sponsorów, torbę medyczną OSP z podstawowym wyposażeniem.


Sprzątanie jeziora      
2008-04-19

W sobotę, strażacy z OSP Raffer udali się do Gądna koło Morynia na akcję sprzątania ziemii (w tym wypadku jeziora) organizowaną przez Urząd Miasta i Gminy Moryń oraz Nadleśnictwo Mieszkowice.
Razem z nami w tym miejscu sprzątali płetwonurkowie z zaprzyjaźnionego klubu płetwonurków Astacus z Morynia oraz druhowie z OSP Moryń. Inne ekipy sprzątały jezioro od strony miasta.
Była to też pierwsza akcja nowo utworzonej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Raffer.

.....więcej zdjęć


Turniej służb mundurowych w kręgle.  
2008-04-15

Drużyna z OSP Raffer zdobyła II miejsce w turnieju służb mundurowych jaki odbył się w Galaxy.


Nurkowanie na Ińsku      
2008-04-06

Żurek, Bryś, Dzik, Artur i Gregor wybrali się na Ińsko. Pogoda była fatalna - zimno i deszcz. Woda kiepska -zmącona i zimna. Humory za to były dobre i nurkowanie zalicza się do udanych.

.....więcej zdjęć